Ayak Takımı Racing, GaziMost Endurans Yarışında 2.oldu (21 Mayıs 2010)

Gazi Üniversitesi Motor Sporları Topluluğu (GaziMost) tarafından; Gökhan ÇITLAK , Tuna GEREDELİOĞLU ve diğer Gazi Üniversiteli dostlarımız sayesinde organize edilen GaziMost Endurans (Dayanıklılık) 2 saatlik karting yarışında, 14 takım arasında,. “Ayak Takımı Racing” 2.olarak podyumda yerini aldı. Bir çok aksilik yaşayan, hatta lastiği de patlayan takımımız yılmadı ve başardı.

Yarışla ilgili detayları aşağıdaki yazıda kısaca anlatmaya çalıştık:

21 Mayıs saat 18:00’de piste ulaştık. Ayak Takımı Racing adına kaptanımız İlker BEŞER ve genç yetenek Mehmet KÜRKÇÜ bu büyük yarışa katıldı. Kura sonucu, yarışa 9. sıradan başlayan takımız genç pilotu Mehmet KÜRKÇÜ, 1.turunda, 4.büyük virajda diğer araçlarla teması neticesinde spin atarak 12.sıraya kadar düştü. Bunun sonrasında Mehmet’in üstün performansı sonucunda 1.sırada yarışa devam eden takımımız, aracın yere sürtmesiyle birlikte 2.şokunu da yaşadı.

Yarışın 35.dakikasında pite giren Mehmet’in aracının sağ ön tekerinin patladığını gördük ve lastik değiştirme kararı aldık. Yaklaşık 6 dakika zaman kaybıyla diğer pilotumuz, kaptanımız, İlker BEŞER ile birlikte yarışa kaldığımız yerden devam ettik. Bu arada yarışın 41.dakikası geçmiş ve lastik değişimi nedeniyle de gerilere düşmüştük. İlker 1.turunda,  3.virajda büyük bir hata yaparak spin attı ve araçtan inip aracını çekip yarışa devam etti.

Bundan sonrasında, dışarıdan Mehmet’in direktifleri ve İlker’in de azmiyle yavaş yavaş önümüzdeki araçları geçmeye başladık. Zaman ilerledikçe yine üst sıralara çıkıyor ve yorulmaya başlıyorduk. Bu arada aracımızın sol ön tekerinin yerle temas etmediğini ve 3 teker üzerinde yarışa devam ettiğimizi anladık ki, bu bizim için hiç de iyi bir durum değildi.

Yarışın 85.dakikasına gelmiştik ki, İlker yanlış hakem kararı neticesinde 1 dakikalık! pit cezası aldı. Bu arada 3.şokumuzu da yaşamış olduk. Bu kadar zaman kaybından sonra kaptanımız İlker ile yarışa devam etme kararı alarak, zamanı en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştık. Yarışın 105.dakikası bir kez daha ceza bayrağı 9 numaralı aracımız için sallandı. Bu 4.şoktu ve artık yarış bizim için bitmiş gibiydi. 10sn.lik cezanın ardından tüm enerjimizi yarışa verdik ve hatasız aracımızı sürdük. Nihayet damalı bayrak sallanmış ve üzüntü içinde pite girmiştik…

Sonuçlar açıklandığında; teker değiştirmemize, 1 küsür dakika ceza almamıza, 3 teker üstünde son 1 saat yarışmamıza ve ellerimiz su toplamasına rağmen, Mehmet KÜRKÇÜ ve İlker BEŞER’den kurulu “Ayak Takımı Racing” 2.olarak podyumda yerini aldı. Ayrıca pistin en hızlı takımı da 1:11:557 derecesiyle Ayak Takımı Racing oldu.

Yarış sonrası açıklama yapan kaptanımız İlker BEŞER “bu yarışa inandık, yılmadık ve kazandık. Bir çok sorun yaşadık. Tekerimizin patlamasıyla morallerimiz bozuldu ama, genç yetenek Mehmet KÜRKÇÜ’nün de üstün sürüş tekniği neticesinde 2.sırada yarışı tamamlamanın grurunu yaşıyoruz” dedi.

Ayak Takımı ekibi bir kez daha kalitesini pistlerde gösterdi. Önceden sadece organizasyon tarafında üyelerine hizmet veren ekibimiz, bu yarışla birlikte pistlerde de iyi işler çıkarabileceğini kanıtlamış oldu.

Ayak Takımı ekibimize desteğiniz ve inancınız için teşekkür ederiz.

Not: Motorsporlarında yarışan ekibimiz üyelerinden kurulu, “Ayak Takımı Karting Team” adını, bu yarış itibariyle “Ayak Takımı Racing” olarak değiştiriyoruz. Bu ismin daha güzel ve anlamlı olacağına karar verdik. Tüm üyelerimize duyurulur.

Sosyal medyada paylaşın!

4 Responses to “Ayak Takımı Racing, GaziMost Endurans Yarışında 2.oldu (21 Mayıs 2010)

  • Tebrik ediyorum abi,şanşsızlıklara ve hatalara rağmen başarınız büyük,devamını bekliyoruz …

  • Ekip olarak inandık ve başardık. Biz teşekkür ederiz.

  • 🙂 tebrikler de 13 numarayı kullanan arkadaş daha dikkatli olsaydı daha iyi olurdu…!;)

  • ben de yarışlara katılmak istiyorum nasılkatılcam içimde ki şeytan ayakalktı bi yardım beeeee :DDDDD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir