KARDOFF Türkiye Offroad Şampiyonası Karabük (21-22 Mart 2015)

www.ayaktakimi.org

Karabük’de yine heyecan dolu bir organizasyonda görev alarak adrenaline doyduk. Karabük’lü arkadaşlarımızın misafirperverliğine çok teşekkür ederiz. Tekrar görüşeceğiz… AGK – Ankara Gözetmen Kurulu adına görevimizi her zamanki gibi en iyi şekilde yaptık.

Ekibimizden Osman Nuri Uzun‘un yarışla ilgili bilgilendirmesi:
Karabük Offroad Kulübünün (KARDOFF) düzenlediği 2015 Türkiye Offroad Şampiyonası birinci yarışına Ayak Takımı ekibinden dört gözetmen arkadaşımızla birlikte katıldık. İki gün ve iki özel etapta koşulan yarış cumartesi günü KARDOFF özel etabı orman etabı olarak dört kez geçildi. Pazar günü ise Seyirci etabı olarak planlanan Karabük Üniversitesi Özel Etabı üç kez geçildi. Karabük Üniversitesi Özel Etabında Çitli kalkış yapan araçlar seyircilere heyecanlı anlar yaşattı.

2015 yılında ilk kez şampiyonaya katılan araçların da görücüye çıktığı yarışta ufak kazalar harıcinde önemli bir kaza olmaması sevindirici oldu.

Start noktasında Sena ERGÜL ve Büşra TOPÇU (Başgözetmen)
FF noktasında Eray COŞKUN
Stop noktasında Osman Nuri UZUN görev yaptı.

Cuma gecesi Ankara dan Karabük’e seyahatimiz oldukça eğlenceliydi. Pelitoğlu Otelde konaklama yapıldı. Cumartesi günü yarıştan sonra akşam yemeği ve gezi için Safranbolu ya geçildi. Safranbolu da Tarihi SAFRANBOLU ÇARŞISI gezilerek çok lezzetli , farklı ikram ve canlı müzikle süslenen türk kahveleri içildi.

2015 Offroad Şampiyonasının ilk yarışında genel klasmanda 35 kapı numarasıyla yarışan Ahmet ÜNLÜ, Ayhan YILDIRIM ikilisi birincilik kupasını alırken, 32 Kapı numarasıyla yarışan Ahmet ÖZSOY, Ali Özsoy ikilisi ikinci, 42 kapı numaralı Hüsnü TAYLAN, Hasan TAYLAN üçüncü oldu.

www.ayaktakimi.org

Ekibimizden Eray COŞKUN‘un yarışla ilgili kısa bilgilendirmesi:
Bu yıl görev aldığımız ilk ulusal offroad yarışında 21-22 Mart tarihlerinde Karabük’teydik. 22 aracın yarıştığı, mücadelenin, kazaların hatta taklaların olduğu fakat her şeye rağmen eğlenceli geçen bir yarış oldu. İlk gün soğuk hava bizleri biraz zorladı. Görevli olduğum FF noktasında bir aracın takla atması da bize günün en hareketli ve heyecanlı anlarını yaşattı. Yarıştan sonra akşam her yıl olduğu gibi yine ekip olarak Arasta Çarşısı’nda kahve içmeye gittik. İkinci gün hava Cumartesi’ye göre oldukça sıcak geçti ve işimizi biraz kolaylaştırdı. Genel olarak sorunsuz geçen günün ardından yaklaşık 14 araç yarışı bitirebildi. Pazar akşamı erken vakitte evlerimize dönmüş olmamız da yorucu geçen hafta sonundan sonra iyi geldi…

www.ayaktakimi.org

Yarış sonuçları için tıklayınız…

Fotoğrafların tamamı için Facebook Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz:
www.facebook.com/organizasyonekibi

Sosyal medyada paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir