Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde Görev Aldık (KKTC) 2018

01-03 Haziran 2018 tarihleri arasında KKTOK tarafından organize edilen, Kuzey Kıbrıs Girne ve Lefkoşa şehirlerinde koşulan Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı Akdeniz Rallisinde görev aldık.

Bu yarış aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonasının da ikinci ayağıydı. İlk gün Girne yat limanında akşam düzenlenen Seyirci Özel Etabı (SSS) ile yarışmaya start verildi. Tarihi ve turistik dokusuyla ünlü şehirde ralli rüzgarı esmeye başladı. İkinci gün sabah erken saatlerinde Tirmen ve Çeşme etapları ile devam eden yarışın Çeşme etabının startında görev aldık. Bize verilen görevi en iyi şekilde yerine getirerek yarışın sorunsuz akmasına katkıda bulunduk.

İkinci günü Yağız Avcı-Onur Vatansever ikilisi, Deniz Fahri-Barış Kalfaoğlu ikilisinin önünde tamamlarken, Tirmen etabında Start sonrası lastik patlatan ve zaman kaybı yaşayan Burak Çukurova-Vedat Bostancı ikilisi üçüncü oldu. Üçüncü gün bu sefer Balıkesir etabının startında görev aldık, sabahın ilk ışıklarıyla görev yerimize gelip, hazırlıklarımızı yaptık ve üçüncü güne Balıkesir etabıyla start verildi. Daha sonrasında Serdarlı ve Görneç etapları geçildi. Yağız Avcı-Onur Vatansever ikilisi liderliği korumak için savaşırken, Kariyerinde Türkiye Ralli Şampiyonası’nda ilk sezonunu geçiren Deniz Fahri-Barış Kalfaoğlu ikilisi kendi evlerinde zafere ulaşmak için mücadeleyi sürdürdü.

Burak Çukurova-Vedat Bostancı ikilisinin zaman farkını eritme çabaları etap birinciliği getirirken yeterli olmadı. Çok çekişmeli geçen üçüncü günün ardından kazanan Deniz Fahri-Barış Kalfaoğlu ikilisi, kendi evlerinde zafere ulaşmanın yanında, Türkiye Ralli Şampiyonası için de çok değerli puanları yanlarında götürdüler. Yarışın kapanışı yine Girne Yat Limanında gerçekleşti.

BRT ‘nin yarışmayı canlı olarak yayınladığı hafta sonunda, Bizim noktamızdan yapmış oldukları yayın bizleri mutlu etti.

Sosyal medyada paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.