4. Sarıkamış Kış Oyunları Festivali 17-19 Şubat 2017


4. Sarıkamış Kış Oyunları Festivali’nde, off-road takımları arasında şehitler adına düzenlenen yarış yapıldı.

Türkiye’nin ilk ve tek kış oyunları olan Sarıkamış Kış Oyunları Festivali bu yıl 4. Kez 17- 19 Şubat tarihleri arasında Sarıkamış Kayak Merkezi’nde gerçekleşti.

Kars Valiliği tarafından organize edilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sportoto Teşkilat Başkanlığı, Serhat Kalkınma Ajansı, Aras Elektrik Dağıtım, Fernas Şirketler Grubu, Ekinata Grand Toprak Otel ve Eksi36 Spor Kulübü tarafından desteklenen Sarıkamış Kış Oyunları Festivali 17 Şubat 2017 Cuma günü başladı. Organizasyon hem profesyonel sporculara, hem de amatör katılımcılara açık olan festival Sarıkamış kayak merkezinde yapıldı.

Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki Şehitler Mahallesi’nde Vali Rahmi Doğan’ın verdiği startın ardından yarışta, Türkiye’nin farklı kentleri ile İran, Azerbaycan ve Gürcistan’dan gelen toplam 25 arazi aracı, 5 kros motoru ve 2 ATV aracı mücadele verdi.

Çekişmeli geçen yarışta bazı araçlar takla attı. Karlı ve zorlu etapta kaza yapan araçlara AFAD ekibi yardım etti.

Biz de bu güzel organizasyonda; Ankara Gözetmen Kurulu (AGK) adına, görevimizi her zamanki gibi en iyi şekilde yaptık. Erzurum’un soğuğunda, sıcak insanlarla güzel bir organizasyon tecrübesi daha yaşadık.

Fotoğraflar için Eray COŞKUN’a çok teşekkür ederiz.

Fotoğrafların devamı facebook sayfamızda…

Sosyal medyada paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.